| Weight | 8.2400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.50 × 9.70 × 4.20 in |
| Twist | 1:9" |
| Receiver Description | Mil-Spec |
| Receiver Finish | Hard Coat Anodized |
| FireArm | No |
| Barrel Material | Chrome Moly Vanadium |
| Barrel Finish | Manganese Phosphate |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Length | 16" |
| UPC | 848456002083 |
| MPN | RKT100MLOKDE |
| Brand | Del-Ton Inc |
Del-Ton Inc RKT100MLOKDE Rifle Kit 16″ Manganese Phosphate Barrel 7075-T6 Aluminum Hard Coat Anodized Receiver
$471.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.