The Circkett Adult Pistol features a manual cocking single-shot bolt action, rebounding firing pin safety and Williams Fire sights.
Crickett KSA793 Adult Pistol 22 WMR 1rd Blued Barrel 10.50″ Blued Steel Threaded Barrel, Black Synthetic Grips
$136.99
22 in stock
| Weight | 3.2400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.20 × 8.40 × 5.30 in |
| Barrel Length | 10.50" |
| Weight | 2.50 lbs |
| FireArm | yes |
| Action | Bolt |
| Grips | Black Synthetic |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| OAL | 17.50" |
| Stock Material | Synthetic |
| Stock Finish | Black |
| Metal Finish | Stainless Steel |
| Safety | Firing Pin |
| Capacity | 1rd |
| Weight Range | 2 lbs to 2.99 lbs |
| Caliber | 22 WMR |
| UPC | 611613007937 |
| MPN | KSA793 |
| Brand | Crickett |






Reviews
There are no reviews yet.