The King Cobra Carry sports a heavy-duty frame and brushed stainless steel construction. Double Action Only (DAO) with a bobbed hammer and a 2-inch barrel, the King Cobra Carry is the ideal concealed carry .357 Magnum revolver.
Colt Mfg KCOBRASB2BB King Cobra Carry 357 Mag 6 Shot 2″ DAO Brushed Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Hogue Rubber w/Finger Grooves Grip
$849.99
25 in stock
| Weight | 3.5750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.20 × 8.60 × 2.80 in |
| Caliber | 357 Mag |
| Action | DAO |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Sights | Brass Bead Front |
| Barrel Length | 2" |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Frame Description | Brushed Stainless Steel |
| Hammer Style | Bobbed |
| Grips | Black Hogue Rubber w/Finger Grooves |
| Capacity | 6 |
| Barrel Finish | Brushed Stainless |
| Cylinder Finish | Brushed Stainless |
| Weight | 26 oz |
| UPC | 098289001290 |
| MPN | KCOBRASB2BB |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.