The King Cobra Target was engineered to adapt the powerful King Cobra revolver to the competitive range. Featuring adjustable target rear sight, vent rib barrel, elevated fiber optic front sight and black rubber grips.
Colt Mfg KCOBRA22-SM4RFO King Cobra Target 22 LR 6 Shot 4.25″ Matte Stainless Steel Vent Rib Barrel, Matte Stainless Stainless Steel Frame & Cylinder, Black Hogue Overmolded Grip, Exposed Hammer
$1,103.99
25 in stock
| Weight | 4.1500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.20 × 8.60 × 2.80 in |
| Barrel Length | 4.25" |
| Grips | Black Hogue Overmolded |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Barrel Finish | Matte Stainless |
| Cylinder Finish | Matte Stainless |
| Caliber | 22 LR |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| UPC | 098289001511 |
| MPN | KCOBRA22-SM4RFO |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.