This 8 BANSHEE upper group is what’s needed for the ultimate 9mm AR. Not only does this 9mm upper utilize CMMGs RDB technology, but shooters also have a number of lower/magazine pairing options. CMMG 9mm uppers work with standard AR15/Mk4 lowers and 9 AR Conversion Mags as well as a number of pistol magazine lowers: Mk9 (Colt-pattern mags), MkGs (Glock-pattern mags), Mk17 (Sig P320 mags). All CMMG Upper Groups come complete with bolt carrier group and ZEROED accessories
CMMG 99B518DCT Banshee 9mm 8″ 6061-T Aluminum M-LOK Handguard
$884.99
Out of stock
| Weight | 3.4250 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.20 × 6.40 × 3.30 in |
| Caliber | 9mm |
| Twist | 1:10" |
| FireArm | No |
| Barrel Material | 4140 Chrome Moly |
| Barrel Length | 8" |
| Barrel Length Range | 8" to 8.99" |
| Handguards | M-LOK |
| UPC | 810097505667 |
| MPN | 99B518DCT |
| Brand | CMMG |






Reviews
There are no reviews yet.