Top off your next build with this RESOLUTE Mk4 Upper Group. Chambered, this upper group is a staple for any collection and comes ready to pair with the AR15 lower group of your choice.
CMMG 55BB40BAB Resolute MK4 5.56x45mm NATO 16.10″, Armor Black, M-LOK Free-Float Handguard for AR-Platform (No BCG or Charging Handle)
$496.99
9 in stock
| Weight | 0.5200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.30 × 4.90 × 3.30 in |
| Handguards | M-LOK Free-Float |
| Receiver Finish | Armor Black |
| Handguard Finish | Armor Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Caliber | 5.56x45mm NATO |
| FireArm | No |
| Barrel Length | 16.10" |
| UPC | 810103473461 |
| MPN | 55BB40BAB |
| Brand | CMMG |






Reviews
There are no reviews yet.