This Pistoleer features a nickel backstrap and triggerguard. It has a walnut smooth grip and standard blued finish.
Cimarron MP410B1401 Pistoleer 45 Colt (LC) 6 Shot 4.75″ Blued Steel Barrel, Cylinder & Frame, Wide Front Sight, Nickel-Plated Back Strap & Trigger Guard, Walnut Grip
$604.99
Out of stock
| Weight | 2.9950 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.30 × 6.20 × 2.00 in |
| Caliber | 45 Colt (LC) |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Barrel Finish | Blued |
| Cylinder Finish | Blued |
| Grips | Walnut |
| Action | SAO |
| Sights | Wide Front |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Steel Frame |
| Barrel Length | 4.75" |
| UPC | 844234239481 |
| MPN | MP410B1401 |
| Brand | Cimarron |






Reviews
There are no reviews yet.