The Charter Arms Target Mastiff features a Picatinny rail, Sightmark Micro Optic with an all stainless steel finish.
Charter Arms 74465 Mastiff Target Large Frame 44 Special 5rd 6″ Stainless Steel Barrel, Cylinder & Frame, Sightmark Micro Optic, Picatinny Rail, Black Rubber Grip, Exposed Hammer
$662.99
1 in stock
| Weight | 3.0400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.00 × 9.60 × 3.20 in |
| Sights | Picatinny Rail |
| Caliber | 44 Special |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Capacity | 5rd |
| Hammer Style | Exposed |
| Barrel Length | 6" |
| Frame Size | Large |
| Grips | Black Rubber |
| Frame Description | Steel Frame |
| UPC | 678958744651 |
| MPN | 74465 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.