Charter made its name with the classic Undercover. The Undercover features a lighter weight and superior safety features that make them ideal for concealed carry situations.
Charter Arms 25387 Undercover Chameleon 38 Special 5rd 2″ Barrel, Overall Hi-Polished Iridescent Cerakote Finish, Standard Hammer, Finger Grooved Black Rubber Grip
$498.99
14 in stock
| Weight | 1.9400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 8.00 × 3.20 in |
| Frame Description | High Polished Iridescent Cerakote Aluminum |
| Cylinder Finish | Black Passivate |
| Barrel Finish | High Polished Iridescent Cerakote |
| Caliber | 38 Special |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Weight | 12 oz |
| Action | DA/SA |
| Capacity | 5 |
| Weight Range | 9 oz to 15.99 oz |
| OAL | 3.75" |
| Frame Size | Small |
| Sights | Fixed Front |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 678958253870 |
| MPN | 25387 |
| Brand | Charter Arms |






Reviews
There are no reviews yet.