The Charles Daly; 335 Pump-Action Shotgun is an easy to carry pump-action drilled and tapped for rails and chambered in the potent 3.5in 12GA.
Charles Daly 930308 335 12 Gauge 3.5″ 5+1 26″ Vent Rib Barrel, Full Coverage Mossy Oak Country DNA Camouflage, Fixed Checkered Synthetic Stock, Includes 3 Choke Tubes
$412.99
Out of stock
| Weight | 4.2200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.00 × 9.00 × 3.00 in |
| Weight | 7.05 lbs |
| Gauge | 12 Gauge |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Chamber | 3.5" |
| Barrel Length | 26" |
| Hand | Right Hand |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Barrel Description | 26" Vent Rib |
| Chokes Included | F,M,IC |
| Action | Pump |
| Stock Description | Fixed Checkered |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Choke |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| Safety | Crossbolt |
| UPC | 860007252112 |
| MPN | 930308 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.