Daly 600 Semi-Auto shotgun has fixed fiber optic front sights and is drilled and tapped for scope mount. Features a checkered synthetic stock and forend. Comes with three chokes- Improved Cylinder, Modified and Full.
Charles Daly 930169 600 28 Gauge 5+1 2.75″ 26″ Vent Rib Blued Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver, Checkered Oiled Walnut Stock & Forend, Includes 3 Choke Tubes
$548.99
Out of stock
| Weight | 8.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.20 × 7.20 × 3.00 in |
| Safety | Manual Thumb |
| Gauge | 28 Gauge |
| Receiver Description | Black Anodized Aluminum |
| Trigger | Single-Stage |
| Stock Finish Group | Brown |
| Weight Range | 6 lbs to 6.99 lbs |
| Chamber | 2.75" |
| Sights | Fixed Fiber Optic Front |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 26" |
| Metal Finish Group | Blued/Black |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Barrel Description | 26" Vent Rib |
| Chokes Included | F,M,IC |
| Weight | 6.40 lbs |
| OAL | 49" |
| Stock Description | Fixed Checkered |
| Hand | Right |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Choke |
| Action | Semi-Auto |
| UPC | 8053800940474 |
| MPN | 930169 |
| Brand | Charles Daly Chiappa |






Reviews
There are no reviews yet.