The TP9SF is a striker-fired, 9mm Luger with superior durability, reliability and unparalleled trigger. Features MIL-STD-1913 Picatinny rail; loaded chamber indicator; side reversible magazine catch and alternate backstraps for a custom fit. Includes two magazines, magazine loader and cleaning kit.
Canik HG4865DN TP9SF 9mm Luger 18+1 4.46″ Black Nitride Match Grade Barrel, Flat Dark Earth Cerakote Serrated Steel Slide & Polymer Frame w/Picatinny Rail, Black Interchangeable Backstrap Grip
$374.99
Out of stock
| Weight | 3.8700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.60 × 8.50 × 2.90 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Safety | Loaded Chamber Indicator |
| Grips | Black Interchangeable Backstrap |
| FireArm | yes |
| Barrel Length | 4.46" |
| Sight Configuration | White Dot Front/Blackout Rear |
| Slide Description | Serrated |
| Frame Finish | Flat Dark Earth |
| Action | SAO |
| Capacity | 18+1 |
| UPC | 787450524538 |
| MPN | HG4865DN |






Reviews
There are no reviews yet.