Browning Buck Mark Micro Bull SR features 4″ matte black stainless threaded, Bull barrel; rubber overmolded URX ambidextrous grips; Crimson Trace Red Dot sight; green fiber optic front sight, adjustable rear sight and 1/2″-28 suppressor ready threads.
Browning 051595490 Buck Mark Micro Bull SR w/Red Dot 22 LR 10+1 4″ Matte Stainless Threaded Bull Barrel, Optic Ready/Serrated Slide, Matte Black Aluminum Frame w/Picatinny Rail, Crimson Trace Red Dot
$650.99
Out of stock
| Weight | 3.1350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.60 × 7.80 × 3.00 in |
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 4" |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Grips | Black Overmolded URX |
| FireArm | yes |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Frame Finish | Matte Black |
| Caliber | 22 LR |
| UPC | 023614861706 |
| MPN | 051595490 |
| Brand | Browning |






Reviews
There are no reviews yet.