Browning Buck Mark Micro Bull SR features 4″ matte black stainless threaded, Bull barrel; rubber overmolded URX ambidextrous grips; green fiber optic front sight, adjustable rear sight and 1/2″-28 suppressor ready threads. Includes magazine and pistol rug.
Browning 051594490 Buck Mark Micro Bull SR 22 LR 10+1 4″ Matte Black Threaded Bull Barrel, Matte Black Optic Ready/Serrated Slide, Matte Black Aluminum Frame, Picatinny Rail, Black Overmolded URX Grip
$518.99
Out of stock
| Weight | 3.0700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.60 × 7.80 × 2.70 in |
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 4" |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Grips | Black Overmolded URX |
| FireArm | yes |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Frame Finish | Matte Black |
| Caliber | 22 LR |
| UPC | 023614861690 |
| MPN | 051594490 |
| Brand | Browning |






Reviews
There are no reviews yet.