With a Buck Mark Vision, you get accuracy in a much lighter, more nimble package that is ideal for field and competition use. Vision models feature a smaller diameter inner steel barrel that is surrounded by a tensioning outer aluminum sleeve; recessed muzzle crown and Co-witnessed sights. Includes a Vortex Crossfire red dot sight, magazine and pistol rug.
Browning 051582490 Buck Mark Vision SR 22 LR 10+1 5.90″ Black Anodized/Gold Cerakote Ported Threaded Barrel, Matte Black Serrated Slide & Aluminum Frame, Vortex Crossfire Red Dot
$949.99
26 in stock
| Weight | 3.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.30 × 9.70 × 2.80 in |
| Safety | Thumb |
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 5.90" |
| Sight Configuration | TruGlo Fiber Optic Front/Adj Pro-Target Rear |
| Caliber | 22 LR |
| Grips | Black Overmolded UFX |
| FireArm | yes |
| Slide Description | Serrated |
| Action | SAO |
| Frame Finish | Matte Black |
| UPC | 023614853954 |
| MPN | 051582490 |
| Brand | Browning |






Reviews
There are no reviews yet.