The 320 Security comes standard with an ergonomic thumbhole stock for improved handling and a sturdy grip. It features an 18.5″ barrel with a matte black forend and thumbhole stock with texturing, smooth, reliable pump action, proven rotary bolt and dual slide bars.
Stevens 23247 320 Security 20 Gauge 3″ 5+1 18.50″ Matte Black Chrome Lined Barrel, Fixed Thumbhole Stock, Bead Sight
$215.99
Out of stock
| Weight | 8.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.00 × 7.80 × 2.40 in |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Description | Chrome Lined |
| Weight | 7 lbs |
| Barrel Length | 18.50" |
| Gauge | 20 Gauge |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| OAL | 39.10" |
| Sights | Bead |
| Stock Finish Group | Black |
| Hand | Right Hand |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Stock Description | Thumbhole |
| Action | Pump |
| Chamber | 3" |
| Safety | Crossbolt |
| UPC | 011356232472 |
| MPN | 23247 |
| Brand | Stevens |






Reviews
There are no reviews yet.