| Weight | 7.1600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.00 × 10.00 × 2.50 in |
| Barrel Length Range | 7" to 7.99" |
| Barrel Length | 7.50" |
| Stock Material | Polymer |
| Capacity | 60+1 |
| FireArm | yes |
| Grips | Black Polymer |
| Caliber | 5.56x45mm |
| Stock Finish | Black |
| Sights | Flip Up Front & Rear |
| UPC | 810113113524 |
| MPN | ATIGAX5567ML60 |
| Brand | ATI |
ATI ATIGAX5567ML60 Alpha Maxx 5.56x45mm 60+1 7.50″ Black Threaded Barrel, Polymer M-LOK Handguard, Black Polymer Stock
$415.99
25 in stock






Reviews
There are no reviews yet.