Trusted for decades when it matters most, Silvertip offers the time-proven design with the Power to Defend.
Winchester Ammo W10MMST Super X 10mmAuto 175gr Silvertip Jacket Hollow Point 20 Per Box/10 Case
$28.99
30 in stock
| Weight | 0.7800 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.40 × 3.40 × 1.60 in |
| Application | Home Defense |
| Muzzle Energy | 559 ft lbs |
| Bullet Weight | 175 gr |
| Casing Material | Brass |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 1200 fps |
| Bullet Type | Silvertip Jacket Hollow Point |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber | 10mm Auto |
| Rounds Per Box | 20 |
| UPC | 020892227811 |
| MPN | W10MMST |
| Brand | Winchester Ammo |






Reviews
There are no reviews yet.