The Close Quarters Battle Elite Compact blows the competition away with a standard package of custom features designed to meet the needs of tactical shooting professionals. It features a carbon steel frame and slide, beavertail grip/thumb safety, G10 diagonal flat-bottom grips, and a rear battlesight with fiber optic front. The slide features top slide serrations with serrated rear and front cocking serrations. It also utilizes a stainless match-grade barrel.
Wilson Combat CQBECP9 CQB Elite Compact Frame 9mm Luger 10+1/9+1 4″ Stainless Match Grade Barrel, Black Serrated Carbon Steel Slide, Black Carbon Steel Frame w/Beavertail, Black G10 Starburst Grip
$4,794.99
Out of stock
| Weight | 5.6550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.50 × 11.10 × 3.80 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Capacity | 10+1 |
| Barrel Length | 4" |
| FireArm | yes |
| Barrel Length Range | 4.00" to 4.99" |
| Grips | Black G10 Starburst |
| Sight Style | Contrast |
| Slide Description | Serrated |
| Sight Configuration | Fiber Optic Front |
| Barrel Type | Match Grade Stainless Steel |
| Frame Finish | Black |
| Action | SAO |
| Weight | 41.4 oz |
| Safety | Grip/Thumb |
| UPC | 811826028624 |
| MPN | CQBECP9 |
| Brand | Wilson Combat |






Reviews
There are no reviews yet.