The ultimate turkey hunting pump shotgun. Pistol grip stock with spacers to adjust the length of pull and interchangeable comb height pieces. OD Green Perma-Cote and Mossy Oak Bottomland Finish. NWTF 50th Anniversary logo on receiver.
WGUN 512454290 SXP WTFWL 12-3.5 24+XF MOBL
$565.99
Out of stock
| Weight | 9.4400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41.50 × 9.00 × 2.70 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chokes Included | XF |
| Sights | Adjustable TruGlo Fiber Optic Front & Rear |
| Weight | 7 lbs |
| Stock Description | Fixed Pistol Grip with Interchangeable Comb |
| Barrel Length | 24" |
| FireArm | yes |
| Receiver Description | Engraved |
| Chamber | 3.5" |
| Capacity | 4+1 |
| Barrel Length Range | 24" to 24.99" |
| Barrel Description | Back-Bored Vent Rib |
| Trigger | Drop-Out |
| Choke Configuration | Invector-Plus Flush |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Action | Pump |
| Hand | Right |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| OAL | 45" |
| Safety | Crossbolt |
| UPC | 048702026034 |
| MPN | 512454290 |
| Brand | Winchester Guns |






Reviews
There are no reviews yet.