Underwood Ammo rounds, utilize flash suppressed powder so that your vision will not be compromised if it becomes necessary to use firearms in low light.
Underwood Ammo 235 10mm 150gr Jacketed Hollow Point 20 Per Box/10 Case
$24.99
Out of stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Bullet Weight | 150 gr |
| Casing Material | Nickel-Plated Brass |
| Bullet Type | Jacketed Hollow Point |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Energy | 750 ft lbs |
| Boxes Per Case | 10 |
| Rounds Per Box | 20 |
| Muzzle Velocity | 1500 fps |
| Caliber | 10mm |
| UPC | 816874020804 |
| MPN | 235 |
| Brand | UNDERWOOD AMMO |






Reviews
There are no reviews yet.