Underwood Ammo rounds, utilize flash suppressed powder so that your vision will not be compromised if it becomes necessary to use firearms in low light.
Underwood Ammo 232 XTP 10mm 155gr Jacketed Hollow Point 20 Per Box/10 Case
$24.99
488 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Bullet Weight | 155 gr |
| Casing Material | Nickel-Plated Brass |
| Bullet Type | Jacketed Hollow Point |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Boxes Per Case | 10 |
| Rounds Per Box | 20 |
| Muzzle Velocity | 1500 fps |
| Caliber | 10mm |
| Muzzle Energy | 775 ft lbs |
| UPC | 816874020286 |
| MPN | 232 |
| Brand | UNDERWOOD AMMO |






Reviews
There are no reviews yet.