| Weight | 1.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.70 × 6.10 × 1.90 in |
| Capacity | 6rd |
| Caliber | 38 Special |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Action | DA/SA |
| Sights | Removable Serrated Blade/Fixed Rear |
| OAL | 6.55" |
| Cylinder Finish | Matte Black |
| Barrel Finish | Matte Black |
| Weight | 16 oz |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 725327940562 |
| MPN | 2-85621ULC30 |
| Brand | Taurus |
Taurus 285621ULC30 856 Ultra-Lite 38 Special 6rd 2″ Matte Black Cylinder Cerakote Sabre Sand Transfer Bar Safety
$288.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.