The Taurus Judge T.O.R.O Magnum with an optics plate designed specifically for Holosun K-Series and Shield RMSC footprint optics. The revolver is 3″ cylinder and can handle the hottest 410 shotshell loads. Featuring comfortable rubber grips that absorb recoil while providing a positive grip; stainless steel frame and cylinder; a tuned double action trigger for fast shooting and a crisp single action trigger for precision.
Taurus 24410P31MAG Judge T.O.R.O Magnum Compact Frame 45 Colt (Long Colt)/410 Gauge 5 3″ Matte Black Oxide Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Rubber Grip, Transfer Bar Safety, Exposed Hammer
$541.99
27 in stock
| Weight | 3.0350 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.30 × 7.40 × 1.90 in |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Barrel Finish | Matte Black Oxide |
| FireArm | yes |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Caliber | 45 Colt (Long Colt) |
| Sights | Fiber Optic Front/Fixed Rear |
| Hammer Style | Exposed |
| Action | DA/SA |
| Capacity | 5 |
| Cylinder Finish | Matte Black Oxide |
| Grips | Black Rubber |
| Barrel Length | 3" |
| Weight | 37 oz |
| Frame Size | Compact |
| OAL | 9.50" |
| UPC | 725327635307 |
| MPN | 2-4410P31MAG |
| Brand | Taurus |






Reviews
There are no reviews yet.