The Taurus GX2 blends reliability and modern features in a single package. The smooth striker-fired action, built-in safety features and corrosion-resistant finish ensure it stands up to any situation, from the range to real-world defensive needs. Includes two magazines.
Taurus 1-GX2931-10EN1 GX2 Compact Frame 9mm Luger 10+1 3.38″ Stainless Steel Barrel, Matte Black Serrated Alloy Steel Slide, Black w/Eagle, Stars & Stripes Polymer Frame w/Accessory Rail
$287.99
25 in stock
| Weight | 0.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.00 × 0.00 × 0.00 in |
| Capacity | 10+1 |
| Safety | Manual/Trigger |
| Caliber | 9mm Luger |
| FireArm | yes |
| Slide Description | Serrated |
| Barrel Length | 3.38" |
| Frame Finish | Black w/Eagle, Stars & Stripes |
| Action | SAO |
| UPC | 725327943754 |
| MPN | 1-GX2931-10EN1 |
| Brand | Taurus |






Reviews
There are no reviews yet.