Chambered in 9mm, this pistol upper is completely built and ready to be put on a lower. Includes a Bolt Carrier Group.
TacFire BU-9MM-7 Pistol Upper Assembly 9mm Luger Caliber with 7″ Black Nitride Barrel, Black Anodized 7075-T6 Aluminum Receiver & M-LOK Handguard for AR-Platform Includes Bolt Carrier Group
$274.99
Out of stock
| Weight | 3.6750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.20 × 3.20 × 3.20 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Barrel Length Range | 7" to 7.99" |
| Sights | None, Optic Ready |
| Receiver Finish | Black Anodized |
| Barrel Length | 7" |
| FireArm | No |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Handguard Finish | Black |
| Handguards | M-LOK |
| UPC | 729205521003 |
| MPN | BU9MM7 |
| Brand | TacFire |






Reviews
There are no reviews yet.