Chambered in 9mm, this rifle upper is completely built and ready to be put on a lower. Includes Bolt Carrier Group.
TacFire BU-9MM-16 Rifle Upper Assembly 9mm Luger Caliber with 16″ Black Nitride Barrel, Black Anodized 7075-T6 Aluminum Receiver & M-LOK Handguard for AR-Platform Includes Bolt Carrier Group
$303.99
20 in stock
| Weight | 4.6700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26.30 × 3.20 × 3.20 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Sights | None, Optic Ready |
| Receiver Finish | Black Anodized |
| FireArm | No |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Handguard Finish | Black |
| Barrel Length Range | 16" to 16.99" |
| Barrel Length | 16" |
| Handguards | M-LOK |
| UPC | 729205504358 |
| MPN | BU9MM16 |
| Brand | TacFire |






Reviews
There are no reviews yet.