Chambered in 308 Win, this rifle upper is completely built and ready to be put on a lower. Includes a Bolt Carrier Group.
TacFire BU-308-20 Rifle Upper Assembly 308 Win Caliber with 20″ Black Nitride Barrel, Black Anodized 7075-T6 Aluminum Receiver & M-LOK Handguard for AR-Platform Includes Bolt Carrier Group
$478.99
13 in stock
| Weight | 7.2750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32.10 × 3.20 × 3.20 in |
| Barrel Length Range | 20" to 20.99" |
| Barrel Length | 20" |
| Sights | None, Optic Ready |
| Receiver Finish | Black Anodized |
| FireArm | No |
| Caliber | 308 Win |
| Barrel Finish | Black Nitride |
| Handguard Finish | Black |
| Handguards | M-LOK |
| UPC | 729205502378 |
| MPN | BU30820 |
| Brand | TacFire |






Reviews
There are no reviews yet.