Includes: Stern Defense 10 inch M-LOK rail(Barrel nut, bolts etc.) Stern Defense 8.5 inch 9mm barrel. SD HBC 9MM Blast Can. Stern Defense assembled upper receiver with dust cover and forward assist. Stern Defense SD BU9 Glock cut bolt. SD CH1 enhanced charging handle.
Stern Defense 015SD10INCHMOD5MLOK855 9mm 8.50″ Black Melonite Barrel 7075-T6 Aluminum Anodized Receiver
$498.99
Out of stock
| Weight | 3.6550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.60 × 3.90 × 3.90 in |
| Receiver Finish | Anodized |
| Barrel Length | 8.50" |
| Caliber | 9mm |
| Twist | 1:10 |
| FireArm | No |
| Barrel Material | 4150 Chrome Moly Steel |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| UPC | 860141001560 |
| MPN | 015SD10INCHMOD5MLOK855 |
| Brand | STERN DEFENSE |






Reviews
There are no reviews yet.