The Shadow Systems CR920X is an ultra-thin, high-capacity version of the Shadow Systems CR920 pistol in 9mm Luger that shoots and handles like a full sized pistol. Features Shadow Systems” multi-footprint optic cut; aggressively textured frame; accessory rail fits small format weapon lights; compatible with G43X MOS holsters. Includes two 10rd flush fit magazines, three interchangeable backstraps, Shadow Systems tool and range bag.
SHADOW SS-5239 CR920XP 9MM CMP 3.65 10R BRNZ/BLK
$959.99
5 in stock
| Weight | 2.9500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.60 × 8.90 × 3.30 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Slide Description | Optic Cut/Serrated/Window Cut |
| Grips | Black Interchangeable Backstrap |
| Capacity | 10+1 |
| FireArm | yes |
| Frame Finish | Black |
| Barrel Length | 3.65" |
| Action | Striker Fire |
| UPC | 810120315508 |
| MPN | SS5239 |
| Brand | COOL GUNS |






Reviews
There are no reviews yet.