Savage’s Renegauge features 2 3/4-3″ chamber, Mossy Oak Blades full camo, synthetic stock & forend, adjustable stock for LOP and comb height, adjustable drop & cast, red fiber optic front sight, vent rib, fluted barrel with Melonite finish, lightweight bolt carrier, oversized controls, full, improved cylinder and modified chokes included.
Savage Arms 57605 Renegauge Waterfowl 12 Gauge 3″ 4+1 26″ Barrel, Overall Mossy Oak Shadow Grass Blades, Monte Carlo Adjustable Comb Stock
$1,233.99
8 in stock
| Weight | 19.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.30 × 13.10 × 4.70 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| OAL | 47.50" |
| Chokes Included | IC, M, F |
| Barrel Description | Fluted Vent Rib |
| Barrel Length | 26" |
| Stock Description | Monte Carlo w/Adjustable Comb |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Choke Configuration | Beretta/Benelli Choke |
| Action | Semi-Auto |
| Stock Finish Group | Natural Camouflage |
| FireArm | yes |
| Capacity | 4+1 |
| Hand | Right Hand |
| Weight Range | 7 lbs to 7.99 lbs |
| Chamber | 3" |
| Weight | 7.90 lbs |
| UPC | 011356576057 |
| MPN | 57605 |
| Brand | Savage |






Reviews
There are no reviews yet.