The Rock River Arms LAR-15M RRAGE tactical pistol features a low profile gas block; single stage trigger; lightweight aluminum free floating, 7.25″, M-LOK compatible handguard; threaded barrel and an A2 flash hider. Includes magazine, manual and warranty info.
Rock River Arms DS2142 LAR-15M RRAGE 223 Rem/5.56 NATO 30+1 10.50″ Black Threaded Barrel, M-LOK Handguard, Black Aluminum Picatinny Rail Receiver, Black A2 Grip
$945.99
1 in stock
| Weight | 8.8600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.00 × 10.70 × 4.50 in |
| Barrel Length | 10.50" |
| Capacity | 30+1 |
| Caliber | 223 Rem/5.56 NATO |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Stock Material | Polymer |
| FireArm | yes |
| OAL | 26.25"-28" |
| Sights | None |
| Weight | 5.70 lbs |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| Grips | Black A2 |
| Stock Finish | Black |
| Action | Semi-Auto |
| UPC | 842834124749 |
| MPN | DS2142 |
| Brand | Rock River Arms |






Reviews
There are no reviews yet.