The All Generations shotgun features a stock with spacers and adjustable cheek rest; ergonomics forend; lightweight aluminum receiver with a 26″ Barrel and 5+1 capacity. Includes full, modified and improved choke tubes.
Rock Island PA410H26 All Generations 410 Gauge 3″ 5+1 26″ Black Anodized Contoured/Smooth Bore/Vent Rib Barrel, Black Fixed w/Adjustable Cheek Rest Stock
$254.99
25 in stock
| Weight | 6.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 46.60 × 6.50 × 3.00 in |
| OAL | 46.82" |
| Stock Description | Fixed w/Adjustable Cheek Rest |
| Weight | 8.82 lbs |
| Barrel Description | Contoured/Smooth Bore/Vent Rib |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Barrel Length | 26" |
| Choke Configuration | MobilChoke |
| Stock Finish Group | Black |
| Barrel Length Range | 26" to 26.99" |
| Chokes Included | F,M,IC |
| Action | Pump |
| Chamber | 3" |
| Gauge | 410 Gauge |
| Sights | Bead Front |
| Hand | Right |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |
| UPC | 812285026114 |
| MPN | PA410H26 |
| Brand | Armscor |






Reviews
There are no reviews yet.