The M200 Revolver is ideal for self defense with a 4″ semi-shrouded barrel for better accuracy and handling. Includes a fixed front sight with smooth channel frame-cut rear sight for durability and constant holster use. It also features a combat polymer grip and parkerized finish.
Rock Island 51261 M200 Medium Frame 38 Special 6rd 4″ Black Parkerized Steel Barrel, Cylinder & Frame, Black Finger Grooved Grip, Transfer Bar Safety, Exposed Hammer
$260.99
Out of stock
| Weight | 2.5100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.90 × 6.70 × 2.40 in |
| Frame Size | Medium |
| Grips | Black Finger Groove |
| OAL | 8.75" |
| Barrel Length | 4" |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Caliber | 38 Special |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Action | DA/SA |
| Barrel Finish | Black Parkerized |
| Cylinder Finish | Black Parkerized |
| Sights | Ramp Front/Notch Rear |
| Barrel Length Range | 4" to 4.99" |
| Frame Description | Steel Frame |
| Weight | 31.60 oz |
| UPC | 4806015512615 |
| MPN | 51261 |
| Brand | Armscor |






Reviews
There are no reviews yet.