Remington Range delivers shot-to-shot consistency and the latest technology. It features first-quality, factory-fresh components, clean-shooting Kleanbore priming and temperature stable propellant for consistent velocity and performance even in extreme conditions.
Remington Ammunition 27681 Range 9mmLuger 115gr Flat Nose Enclosed Base 50 Per Box/10 Case
$25.99
234 in stock
| Weight | 1.4500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.30 × 3.70 × 1.80 in |
| Caliber | 9mm Luger |
| Casing Material | Brass |
| Application | Target Shooting |
| Rounds Per Box | 50 |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 1145 fps |
| Muzzle Energy | 335 ft lbs |
| Bullet Weight | 115 gr |
| Boxes Per Case | 10 |
| Bullet Type | Flat Nose Enclosed Base |
| UPC | 047700660004 |
| MPN | 27681 |
| Brand | Remington Ammunition |






Reviews
There are no reviews yet.