Black Widow revolvers evolved from NAA’s popular .22 Magnum frame series and include the time tested design characteristics that are incorporated in all NAA mini revolvers. The result is enhanced stability and accuracy for the shooter. The Black Widow has a heavy 2″ vent barrel, bull cylinder and Marble Arms fixed sights. The Black Widow also features oversized black rubber grips sporting the iconic red hourglass shape found on its namesake.
North American Arms BWM Black Widow 22 WMR 5 Shot 2″ Barrel, Overall Stainless Steel Finish, Finger Grooved Black Rubber Grip, Fixed Sights
$340.99
25 in stock
| Weight | 2.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.00 × 7.00 × 2.50 in |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| Barrel Finish | Stainless |
| Cylinder Finish | Stainless |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Sights | Fixed Marble Arms Front & Rear |
| OAL | 5.88" |
| Frame Description | Stainless Steel |
| Action | SAO |
| Capacity | 5 |
| Weight | 8.90 oz |
| Frame Size | Compact |
| Weight Range | 3 oz to 8.99 oz |
| Caliber | 22 WMR |
| Grips | Black Finger Grooved Rubber |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 744253000430 |
| MPN | BWM |
| Brand | NAA |






Reviews
There are no reviews yet.