Covert pistols are the perfect combination of lightweight and features such as Crimson Trace Laser grips; 30 lines-per-inch front strap checkering; bumped and grooved beavertail grip safety and special Carry Melt treatment.
Kimber Mfg.,inc 3000244 Pro Covert 45 ACP 7+1 4″ Stainless Steel Slide Charcoal Gray KimPro II Crimson Trace Urban Camouflage Grip
$1,654.99
Out of stock
| Weight | 3.6550 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.60 × 10.10 × 3.50 in |
| Frame Finish | Kimpro II Gray |
| Barrel Length | 4" |
| FireArm | yes |
| Slide Description | Serrated |
| Caliber | 45 ACP |
| Capacity | 7+1 |
| Safety | Beavertail |
| Grips | Crimson Trace Urban Camouflage |
| UPC | 669278302447 |
| MPN | 3000244 |
| Brand | KIMBER MFG.,INC |






Reviews
There are no reviews yet.