The KSG410 is the only dual tube .410 bore shotgun. Its a design that features the dual tubes of our KSG and the out-of-the-box, fiber optic sighting system of our KS7.
Kel-Tec KSG410TAN KSG410 410 Bore Pump 3″ 10+1 18.50″ Tan Synthetic Stock
$564.99
32 in stock
| Weight | 7.6000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.20 × 10.40 × 3.70 in |
| Weight Range | 5 lbs to 5.99 lbs |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Length | 18.50" |
| Stock Finish Group | Brown |
| Weight | 5.40 lbs |
| Capacity | 10+1 |
| FireArm | yes |
| Action | Pump |
| Chamber | 3" |
| OAL | 26.10" |
| Gauge | 410 Bore |
| UPC | 640832008968 |
| MPN | KSG410TAN |
| Brand | Kel-Tec |






Reviews
There are no reviews yet.