Let HSM provide you with ammunition that you can shoot often, without breaking the bank, yet be reliable and accurate, providing you with realistic training. HSM has training ammunition in all the popular Self and Home Defense calibers with multiple various loads so you can best match with your favorite choice for always-there, always-ready ammunition. (remanufactured)
HSM 9MM4R Training 9mm Luger 124 gr Full Metal Jacket 50 Per Box/ 20 Case
$20.99
220 in stock
| Weight | 1.4000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.20 × 2.50 × 1.60 in |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Caliber | 9mm Luger |
| Muzzle Velocity | 1150 fps |
| Casing Material | Brass |
| Application | Target Shooting |
| Boxes Per Case | 20 |
| Rounds Per Box | 50 |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Bullet Weight | 124 gr |
| Muzzle Energy | 364 ft lbs |
| UPC | 837306001673 |
| MPN | 9MM4R |
| Brand | HSM |






Reviews
There are no reviews yet.