| Weight | 8.8500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37.00 × 10.00 × 3.00 in |
| OAL | 44.85" |
| Action | Break-Open |
| Barrel Length | 28" |
| Gauge | 28 Gauge |
| FireArm | yes |
| Safety | Tang |
| Chamber | 3" |
| Sights | Bead Front |
| Capacity | 2+1 |
| Weight | 109 oz |
| UPC | 727962710111 |
| MPN | BL2828BK |
| Brand | Heritage Mfg |
Heritage Mfg BL2828BK Badlander 28 Gauge Break-Open 3″ 2+1 28″ Black Oxide Turkish Walnut Stock
$840.99
8 in stock






Reviews
There are no reviews yet.