Meet the Heritage Barkeep. The single-action Barkeep comes chambered and ships with the.22 LR rimfire cylinder. This revolver is also compatible and designed to work with an interchangeable .22 WMR cylinder option. Built for optimal concealability in a light and portable package, the Barkeep boasts fixed sights for fast action and a clean sight picture.
Heritage Mfg BK22Q2 Barkeep 22 LR 6 Shot 2.68″ Rose Gold Cerakote Barrel, Rose Gold Cerakote w/Black Accents Frame, Black Cerakote Cylinder, Black Star Polymer Grips
$160.99
Out of stock
| Weight | 2.1850 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 5.70 × 1.90 in |
| Barrel Finish | Rose Gold Cerakote |
| Weight Range | 16 oz to 31.99 oz |
| Cylinder Finish | Black Cerakote |
| Caliber | 22 LR |
| OAL | 7.95" |
| Grips | Black Star Polymer |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Capacity | 6 |
| Weight | 26 oz |
| Action | SAO |
| Sights | Fixed Front/Notched Rear |
| Frame Description | Zinc Alloy Frame |
| Barrel Length | 2.68" |
| UPC | 727962707906 |
| MPN | BK22Q2 |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.