The Heritage Barkeep compact carry revolver packs a punch with a flair inspired by the greatest gunslingers and cowboys alike. The single-action Barkeep features unmatched concealability and fixed open sights for fast action and rapid sight acquisition right when you need it. Manufactured in the USA.
Heritage Mfg BK229WB3BH Barkeep Compact Frame 22 WMR 9rd 3″ Black Oxide Steel Barrel, Frame & Cylinder, Black Birds Head G10 Grip, Exposed Hammer
$168.99
Out of stock
| Weight | 2.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.30 × 5.70 × 1.90 in |
| Barrel Length Range | 3" to 3.99" |
| Cylinder Finish | Black Oxide |
| Barrel Finish | Black Oxide |
| Capacity | 9rd |
| Frame Size | Compact |
| Grips | Black Birds Head G10 |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Barrel Length | 3" |
| Frame Description | Steel Frame |
| Caliber | 22 WMR |
| UPC | 727962706503 |
| MPN | BK229WB3BH |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.