The Heritage Barkeep compact carry revolver packs a punch with a flair inspired by the greatest gunslingers and cowboys alike. The single-action Barkeep features unmatched concealability and fixed open sights for fast action and rapid sight acquisition right when you need it. Manufactured in the USA.
Heritage Mfg BK229WB2BH Barkeep Compact Frame 22 WMR 9rd 2″ Black Oxide Steel Barrel, Frame & Cylinder, Black Birds Head G10 Grip, Exposed Hammer
$168.99
Out of stock
| Weight | 2.2000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.40 × 5.50 × 1.80 in |
| Grips | Black Birds Head G10 |
| Barrel Length Range | 2" to 2.99" |
| FireArm | yes |
| Hammer Style | Exposed |
| Cylinder Finish | Black Oxide |
| Barrel Finish | Black Oxide |
| Capacity | 9rd |
| Frame Description | Steel Frame |
| Frame Size | Compact |
| Caliber | 22 WMR |
| Barrel Length | 2" |
| UPC | 727962706343 |
| MPN | BK229WB2BH |
| Brand | Heritage Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.