The MKX3 12-Hammer features a pop up polymer stock, fixed stock, fixed synthetic stock, black anodized aluminum forend and receiver. Operates with 1200 fps ammo. Magazine type is MKA 1919. Includes one 5rd magazine.
Gforce Arms GF12HMRB MKX3 12-Hammer 12 Gauge Semi-Auto 3″ 5+1 18.50″ Black Steel Barrel, Black Anodized Aluminum Receiver, Fixed Synthetic Stock
$315.99
Out of stock
| Weight | 12.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.20 × 9.10 × 3.50 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chokes Included | Cylinder/Full/Modified |
| Barrel Length Range | 18" to 18.99" |
| Barrel Length | 18.50" |
| OAL | 37.50" |
| FireArm | yes |
| Capacity | 5+1 |
| Weight | 8.20 lbs |
| Stock Finish Group | Black |
| Barrel Description | Steel |
| Stock Description | Fixed |
| Chamber | 3" |
| Weight Range | 8 lbs to 8.99 lbs |
| Sights | Pop Up Polymer |
| Action | Semi-Auto |
| Choke Configuration | Benelli Mobil |
| UPC | 643477868256 |
| MPN | GF12HMRB |
| Brand | GFORCE ARMS |






Reviews
There are no reviews yet.