Fiocchi Range Dynamics ammunition offers the American shooter cost-effective options that utilize the finest components available. High volume shooters appreciate this, and we strive in our craft by never compromising our quality standards with options that will suit your needs.
Fiocchi 57SUB62 Range Dynamics Subsonic 5.7x28mm 62gr Full Metal Jacket 50 Per Box/10 Case
$31.99
2000 in stock
| Weight | 0.9200 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.30 × 1.60 × 1.60 in |
| Bullet Type | Full Metal Jacket |
| Casing Material | Brass |
| Application | Target Shooting |
| Rounds Per Box | 50 |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Muzzle Velocity | 1050 fps |
| Caliber | 5.7x28mm |
| Boxes Per Case | 10 |
| Bullet Weight | 62 gr |
| UPC | 762344713106 |
| MPN | 57SUB62 |
| Brand | Fiocchi |






Reviews
There are no reviews yet.