Fiocchi VIP Target Loads are built on a legacy of success producing the best sub-gauge range ammunition for competitors in the USA. Fiocchi VIP is designed to meet the needs of Olympians, American and European world champion shooters.
Fiocchi 410VIP9 Exacta Target VIP 410Gauge 2.50″ 1/2oz 9Shot 25 Per Box/10 Case
$17.99
489 in stock
| Weight | 1.0500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.60 × 2.50 × 2.40 in |
| Length | 2.50" |
| HazAir | Yes |
| FireArm | No |
| Shot Size | 9 |
| Application | Sport Shooting |
| Gauge | 410 Gauge |
| Ounces | 1/2 oz |
| Rounds Per Box | 25 |
| Boxes Per Case | 10 |
| Muzzle Velocity | 1250 fps |
| UPC | 762344704845 |
| MPN | 410VIP9 |
| Brand | Fiocchi |






Reviews
There are no reviews yet.