| Weight | 6.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.00 × 8.00 × 2.00 in |
| Gauge | 12 Gauge |
| Chokes Included | Modified |
| Barrel Length | 28" |
| Safety | Thumb |
| Trigger | Single |
| Sights | Brass Bead Front |
| Barrel Length Range | 28" to 28.99" |
| FireArm | yes |
| OAL | 44" |
| Stock Finish Group | Black |
| Hand | Right Hand |
| Action | Break Open |
| Capacity | 1rd |
| Barrel Description | Vent Rib |
| UPC | 687748701125 |
| MPN | RNGS12 |
| Brand | Dickinson |
Dickinson RNGS12 Ranger 12 Gauge 28″ 1 Black Synthetic Right Hand
$113.99
Out of stock






Reviews
There are no reviews yet.