The Circkett Adult Pistol features a manual cocking single-shot bolt action, rebounding firing pin safety and Williams Fire sights.
Crickett KSA693 Adult Pistol 22 LR 1rd 10.50″ Blued Threaded Barrel w/Cap, Williams Fire Sights, Integrated Picatinny Accessory Rail, Synthetic Grip, Rebounding Firing Pin Safety
$136.99
25 in stock
| Weight | 3.2700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.30 × 8.20 × 5.70 in |
| Barrel Length | 10.50" |
| Metal Finish | Blued |
| Capacity | 1 |
| Weight | 2.50 lbs |
| FireArm | yes |
| Action | Bolt |
| Grips | Black Synthetic |
| Barrel Length Range | 10" to 10.99" |
| OAL | 17.50" |
| Stock Material | Synthetic |
| Stock Finish | Black |
| Weight Range | 2 lbs to 2.99 lbs |
| Caliber | 22 LR |
| UPC | 611613006930 |
| MPN | KSA693 |
| Brand | Crickett |






Reviews
There are no reviews yet.