Colt Python Target revolver, 357 Mag with Green Target Fiber Optic front sights, adjustable Target rear.
Colt Mfg PYTHONSP6WFT Python Target 357 Mag 6rd 6″ Polished Stainless Vent Rib Barrel, Cylinder & Frame, Walnut w/Medallion Grip
$1,275.99
35 in stock
| Weight | 4.8750 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.20 × 8.60 × 2.80 in |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Capacity | 6rd |
| Caliber | 357 Mag |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Action | DAO |
| FireArm | yes |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Barrel Length | 6" |
| Grips | Walnut w/Medallion |
| Weight | 46 oz |
| Barrel Finish | Stainless Polished |
| Cylinder Finish | Stainless Polished |
| OAL | 11.50" |
| UPC | 098289003447 |
| MPN | PYTHONSP6WFTG |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.