Colt Python Target revolver, 357 Mag with red ramp front Fiber Optic changeable sight, adjustable Target rear.
Colt Mfg PYTHONBP6WTS Python Target *CA Complaint 357 Mag 6rd 6″ Matte Black Vent Rib Barrel, Black Cylinder, Matte Black Stainless Steel Frame, Walnut Target Grip
$1,657.99
25 in stock
| Weight | 4.9900 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.20 × 8.60 × 2.80 in |
| Sights | Fiber Optic Front/Adj Rear |
| Capacity | 6rd |
| Caliber | 357 Mag |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Action | DAO |
| FireArm | yes |
| Weight Range | 32 oz to 47.99 oz |
| Barrel Length Range | 6" to 6.99" |
| Barrel Length | 6" |
| Weight | 46 oz |
| Grips | Walnut Target |
| Cylinder Finish | Black |
| Barrel Finish | Matte Black |
| OAL | 11.50" |
| UPC | 098289003478 |
| MPN | PYTHONBP6WTS |
| Brand | Colt Mfg |






Reviews
There are no reviews yet.